Trzcianka wyemituje obligacje na 20 mln zł.

10.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Dwadzieścia tysięcy obligacji na łączną kwotę 20 milionów złotych. Gmina Trzcianka ratuje realizację zaplanowanych inwestycji na lata 2017 -2019 zaciągnięciem gigantycznej pożyczki. Środki te mają trafić m.in. na budowę basenu.

- Planując Wieloletni Plan Inwestycyjny zakładaliśmy dochody własne jak i też poszukiwanie środków zewnętrznych. Plan został ułożony na poszczególne lata. Okazało się jednak, że w międzyczasie zaszły dwie dość istotne sprawy. Pierwsza to pozyskiwanie środków unijnych niestety nie ruszyło od 2014 już mamy 2016. Jak i druga sprawa dotyczy budowy pływalni, gdzie mieszkańcy Trzcianki chcą, by w miarę szybko została ona zrealizowana - wyjaśnia Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Dlatego podczas ostatniej sesji rady miejskiej podjęto decyzję o wyemitowaniu obligacji na kwotę aż 20 milionów złotych. Pieniądze te mają pokryć deficyt budżetowy, który planowany jest na lata 2017 -2019. Dzięki takiej operacji będą potrzebne pieniądze na budowę basenu, przebudowę placu Pocztowego, termomodernizację siedmiu szkół oraz budowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Gmina zacznie spłacać pożyczkę dopiero za siedem lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group