Kolejarz - Polonia na żywo w TV ASTA!

02.07.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

W niedzielne popołudnie odbędzie się zaległa 7. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Polonia Piła zmierzy się w stolicy polskiej piosenki z tamtejszym zespołem Kolejarza Opole. Zaplanowana pierwotnie na 29 maja seria gier została przełożona ze względu na tragiczną śmierć żużlowca Krystiana Rempały.

Faworytem jutrzejszej potyczki jest zespół znad Gwdy. W zeszłym tygodniu pilanie po raz drugi w obecnych rozgrywkach ulegli Lokomotivowi Daugavpils, przez co tracą już trzy punkty do zamykającej podium Stali Rzeszów. Podopieczni Tomasza Żentkowskiego i Janusza Michaelisa liczą na siódmą wygraną w tym sezonie.

Lepszy bilans bezpośrednich starć w Opolu ma drużyna „Kolejarzy”. Przy ulicy Wschodniej do tej pory doszło do dwunastu konfrontacji pomiędzy opolskimi a pilskimi żużlowcami. Aż ośmiokrotnie poloniści wracali ze stolicy polskiej piosenki na tarczy. W 1993 roku padł nawet jeden remis.

W tej kampanii Kolejarz rozgrywa wyłącznie spotkania na własnym owalu. Po pięciu meczach mają na koncie cztery „oczka” (dwa zwycięstwa, trzy porażki), co daje im przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, tuż przed pozostającą z zerowym dorobkiem punktowym ekipą Holistic-Polska Rawicz.

W pięciu dotychczasowych spotkaniach w ekipie z Opola najlepiej spisywali się Paweł Miesiąc oraz Denis Gizatullin, tyle że doświadczony rosyjski zawodnik nie wystąpi w jutrzejszym meczu z powodu kontuzji. Szansę dostaną także: Valentin Grobauer, Tomasz Rempała, a także Łukasz Przedpełski, którzy w tym sezonie jeżdżą na przyzwoitym poziomie.

W składzie Polonii na to spotkanie na pewno nie zabraknie trzech zawodników, którzy od dłuższego okresu prezentują świetną formę, a więc: Wadima Tarasienki, Michała Szczepaniaka i Norberta Kościucha. Po jednym meczu przerwy do składu powraca też Brady Kurtz. Młody Australijczyk nie wystąpił na Łotwie z powodu zawodów w Wielkiej Brytanii. Kolejną szansę na przekonanie do siebie trenerów drużyny z grodu Staszica dostanie Patryk Dolny.

Spotkanie będzie można oglądać od godziny 17.00 na antenie TV ASTA oraz na www.tvasta.pl. Sponsorami transmisji są: ASTA-NET i Farmutil. Transmisję wspiera Powiat Pilski.


Polonia Piła:

1. Vadim Tarasenko
2. Patryk Dolny
3. Norbert Kościuch
4. Brady Kurtz
5. Michał Szczepaniak
6. Arkadiusz Pawlak

Kolejarz Opole:
9. Paweł Miesiąc
10. Łukasz Przedpełski
11. Tomasz Rempała
12. Michał Łopaczewski
13. Valentin Gronbauer
14. Adrian Woźniak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group