Już wiemy co powstanie na placu Pocztowym w Pile

10.06.2016   Autor: Artur Maras
---

To już pewne. Na zakupionej przez firmę Arche działce w centrum miasta powstanie hotel. Na wybudowanie czterogwiazdkowego hotelu na Placu Pocztowym firma Arche z Warszawy ma 4 lata.

- Nasza spółka między innymi buduje hotele. Mamy w tej chwili sześć, a sporo w przygotowaniu, i tak trafiliśmy też do Piły. Myślę, że miejsce jest takie dosyć reprezentacyjne i postaramy się żeby wstydu nie zrobić, a że Piłę znałem sprzed kilkudziesięciu laty, tu bywałem i trochę poznałem to miasto, to jest zawsze łatwiej i raźniej - przekonuje Władysław Grochowski, prezes Arche.

Prezes spółki chce, aby w tym miejscu powstał czterogwiazdkowy hotel. Widzi w tym potencjał ponieważ nie ma w mieście obiektów o takim wyższym standardzie. Spółka Arche z Warszawy specjalizuje się głównie w budowaniu hoteli w średnich i dużych miastach.

Plac na którym ma powstać obiekt udało się sprzedać w trzecim przetargu. Firma Arche z Warszawy zapłaciła za niego 890 tys. zł. Ze względu na obwarowania związane z planem zagospodarowania przestrzennego obiekt który powstanie w tym miejscu swoją architekturą będzie musiał wpasować się w starą część miasta. Stylistycznie nie może odbiegać od pobliskich kamienic czy starego budynku poczty. Zgodnie z planem obiekt nie może być niższy niż 10 i wyższy niż 15m. Na zakończenie inwestycji inwestor będzie mieć 4 lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group