Konkurs plastyczny: obrazki z dawnej wsi

09.06.2016   Autor: Redakcja
---

Konkurs plastyczny Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Obrazki z dawnej wsi – W wiejskiej chacie”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej (bądź kilku prac) ukazującej wnętrze chałupy wiejskiej, jej wyposażenie, meble i sprzęty.

Prace należy przesłać do końca lipca na adres: Muzeum Okręgowe w Pile, ul. Browarna 7, 64-920 Piła. Nadsyłane prace powinny zawierać czytelne informacje: imię i nazwisko autora, dane kontaktowe (adres, nr telefonu), wiek autora oraz tytuł pracy i nazwę konkursu. Konkurs rozpatrywane będzie w trzech kategoriach wiekowych, a jego wyniki ogłoszone zostaną 17 sierpnia. Nagrody i wyróżnienia wręczone zostaną podczas imprezy „Pożegnanie lata” 11 września. Wyróżnione w konkursie prace oglądać będzie można na wystawie pokonkursowej w skansenie w Osieku.

Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą ludową Krajny, Pałuk i Puszczy Noteckiej, a także poszerzenie wiedzy na temat zbiorów etnograficznych i zabytków architektury ludowej zgromadzonych w skansenie w Osieku nad Notecią (oddział Muzeum Okręgowego w Pile). Dlatego tematyką prac powinny być wnętrza chałup wiejskich z osieckiego skansenu. Zachęcamy zatem do zwiedzenia skansenu i zaczerpnięcia inspiracji do powstającej pracy.

Więcej informacji na stronie internetowej www.muzeum.pila.pl.

Maria Kuchta

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group