Ola z Wałcza laureatką ogólnopolskiego konkursu

07.06.2016   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Sukces Oli z Wałcza. Została laureatką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989".

W dniu 3 czerwca 2016 roku uczennice klasy III b Gimnazjum nr 1 w Wałczu: Aleksandra Janicka i Julia Wojdylak wraz z opiekunką p. Joanną Sadlej wzięły udział w finale VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i Fundację Armii Krajowej w Londynie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Udział w finale ogólnopolskim w Krakowie był ogromnym wyróżnieniem, ale tym większa była radość, gdy ogłoszono wyniki etapu finałowego - Aleksandra Janicka uzyskała tytuł laureata i zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum.

Uroczystość odbyła się w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, a nagrody wręczali: Adam Komorowski - Wiceprezes Fundacji Armii Krajowej w Londynie (syn gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego) oraz słynny historyk profesor Jerzy Wyrozumski. Serdeczne gratulacje dla obu uczennic i wyrazy uznania dla Oli!

Bartosz Michalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group