PSZOK w Szydłowie już otwarty

28.05.2016   Autor: Artur Maras
---

Mieszkańcy Szydłowa mają już gdzie wywozić gruz, stare meble czy zużyte urządzenia RTV i AGD. Wszystko dzięki powstałemu w tej gminie PSZOKowi czyli Punktowi Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który powstał we wsi za prawie pół miliona złotych.

- Ta inwestycja trwała od zeszłego roku. W czwartym kwartale rozpoczęliśmy tutaj budowę i wyposażanie. Dziś już mieszkańcy mogą sobie spokojnie te odpady dowozić. Dwa razy w roku dokonujemy odbioru mobilnego i ten mobilny również pozostanie, bo wiadomo, nikt z mieszkańców nie posiadający większego samochodu nie przywiezie jakiegoś większego mebla. Też będziemy odbierać to spod posesji, ale te zalegające na bieżąco, dwa razy w tygodniu można sobie tutaj dostarczyć – mówi Dariusz Chrobak, wójt Szydłowa.

Budowę PSZOKów czyli Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wymusiła na samorządach ustawa. W każdej gminie musi powstać przynajmniej jeden taki punkt. Mieszkaniec może wygodnie i bez ponoszenia żadnych opłat pozbyć się w takim punkcie wielkogabarytowych odpadów. Ten w Szydłowie kosztował 370 tys. zł i powstał niemal w całości ze środków gminy.

Głównym jego punktem jest rampa, na którą można podjechać i zrzucić do kontenerów niepotrzebne odpady. Obok znajduje się miejsce na gruz a także pojemniki na szkło, zużyte baterie czy tworzywa sztuczne. Punkt będzie czynny w każdy wtorek w godz. 14.00-18.00 oraz sobotę 11.00-15.00

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group