Docieplają bloki spółdzielni Piast w Złotowie

---

7 tys. metrów kwadratowych styropianu – tyle materiału zostanie wykorzystane do ocieplenia czterech bloków przy ul. Szkolne w Złotowie. Remont już trwa, ma zostać ukończony do końca września. Docieplenie kosztuje 1 mln 700 tys. zł

W ramach procesu dociepleniowego na ul. Szkolnej, który jest przedostatnim etapem tych inwestycji w Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast” w tym roku, zostaną docieplone cztery bloki przy Szkolnej. Prace rozpoczęły się w kwietniu bieżącego roku. Przewidywany koszt inwestycji miał wynosić około 2 mln zł, jednakże w procesie postępowania przetargowego uzyskaliśmy lepsze ceny i będzie to około 1 mln 700 tys. złotych - tłumaczy Wojciech Buczek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast" w Złotowie.

Z czego 1 mln 650 tys. zł to środki pochodzące z kredytu, dodatkowo spółdzielnia uzyskała premię z banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 160 tys. zł. Prezes zapewnia, że mieszkańcy w żaden sposób nie odczują spłat zaciągniętego kredytu, ponieważ spółdzielnia przygotowywała się to tych prac wiele lat wcześniej, a wszystkie inne prace remontowe na tym osiedlu zostały już wykonane, więc spłata rat zostanie pokryta ze środków na fundusz remontowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group