Kolarskie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Pile

08.05.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Blisko 100 uczestników wzięło udział w kolarskich Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w jeździe indywidualnej na czas i wyścigach ze startu wspólnego. W najbardziej oczekiwanym wyścigu ze startu wspólnego zwyciężył reprezentant klubu Merx Team Wągrowiec, Lech Ergang.

Mistrzostwa Wielkopolski w tym roku rozegrane zostały w nietypowej scenerii. Na pilskim lotnisku odbyły się niemal wszystkie konkurencje. Jedynie tzw. „czasówka” rozgrywana była również na ulicach Piły.

Tegoroczne zawody skierowane były zarówno do profesjonalnych kolarzy, ale również amatorów oraz dzieci. Mistrzostwa rozpoczęły się od jazdy indywidualnej. Kolarze mieli do pokonania dystans 10 km. W kategorii Masters najszybszym zawodnikiem był reprezentant Klubu Fti Racing Team Wolsztyn, Robert Żmudzin z czasem 0:13:14. Wśród amatorów na tym samym dystansie najszybciej na mecie zameldował się Bartłomiej Przybylski z Boscoteam-Salezjanie z Debrzna z rezultatem 0:14:22.

Kilka minut po godz. 16.00 rozpoczęła się rywalizacja ze startu wspólnego na dystansie 49 km. Na linii startu można było podziwiać zawodników takich jak Jan Zugaj czy chociażby zwycięzca jednej z edycji kolarskich Mistrzostw Piły, Paweł Rychlicki.

Od samego początku dwójka zawodników z Merx Team Wągrowiec narzuciła mocne tempo. Po 3. okrążeniach wokół pilskiego lotniska zarysowała się spora przewaga czwórki kolarzy, wśród których znaleźli się Ergang, Rychlicki, Deleżyński oraz Dvorianchikov. Z każdym kilometrem przewaga grupy uciekającej powiększała się, a samotny finisz zafundował kibicom Lech Ergang, który zwyciężył zarówno swoją kategorię wiekową jak i wyścig główny.

Pełna lista wyników dostępna kolarskich Mistrzostw Wielkopolski dostępna TU

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group