W Trzciance zbudują basen...nad jeziorem

07.05.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Trzcianecka pływalnia powstanie przy jeziorze Sarcz. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji.

Trzcianeccy radni wybrali lokalizację miejskiej pływalni w okolicy Ośrodka Sportu i Rekreacji przy jeziorze Sarcz. Podczas XXII Sesji Rady Miejskiej przedstawiono trzy propozycje miejsca budowy basenu: przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, przy Gimnazjum nr 1 i nad jeziorem. W tajnym głosowaniu, które wzburzyło wielu obecnych na sali mieszkańców Trzcianki wzięło udział dwudziestu radnych. Wygrała lokalizacja przy ulicy Piotra Skargi.

Mieszkańcy uważają jednak, że nie jest to trafiona lokalizacja. Woleliby aby basen powstał bliżej centrum miasta, gdyż aby z miasta dotrzeć nad jezioro trzeba pokonać niemal 3 kilometry. Burmistrz Krzysztof Czarnecki i Rada Miejska uznała jednak że dwie pozostałe lokalizacje mogą źle wpłynąć na późniejszą rozbudowę obiektu, bo znalazł by się on w ciasnej zabudowie. Decyzja padła na teren przy jeziorze bo...

- Od wielu lat ten teren w Trzciance jest kreowany na pewną strefę wypoczynku i rekreacji czego dowodem jest ciągłe ulepszanie tego terenu w kontekście wypoczynku i rekreacji – mówi Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

Jednak czy wykarczowanie lasu, który obecnie znajduje się na wybranej działce nie zaszkodzi atrakcyjności tego terenu i nie spowoduje utrudnień i protestów podczas budowy basenu? Dla mieszkańców Trzcianki po dziesięciu latach walki o pływalnie sama decyzja o lokalizacji to wielki sukces. Radni podczas sesji uchwalili również środki na projekt techniczny. Na ten cel starostwo powiatowe w Czarnkowie oraz lokalni przedsiębiorcy przeznaczyli ponad 100 tysięcy złotych. Brakująca kwota do opracowania dokumentacji zostanie uzupełniona z budżetu gminy Trzcianka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group