Zniknął jeleń z wieżowca Piła Wita

05.05.2016   Autor: Artur Maras
---

Symbol miasta zniknął z wieżowca Piła Wita. Uspokajamy. Nie na długo. Starego jelenia zastąpi nowszy model. Ma być odwzorowaniem poprzedniego, który niemal po 40 latach przeszedł na zasłużoną emeryturę.

- Poszliśmy w technikę ledową. Zostanie on odwzorowany 1:1 zarówno postać jelenia jak i litery. Całkowity koszt związany z wymianą napisu i liter to 22 tys. zł. Zadanie powinno być zakończone do 19 maja - zapewnia Lidia Plewa z Urzędu Miasta w Pile.

Wtedy to najprawdopodobniej na szczyt wieżowca Piła wita powróci symbol miasta. Wymiana jelonka na nowszy model była konieczna. Instalacja zużyła się bowiem pod względem technicznym i zwyczajnie zaczęła się kruszyć. Neon nie tylko przestał świecić, ale i zaczął zagrażać przechodniom. Przeprowadzane prace konserwatorskie pomagały tylko na pewien czas. Przestarzały był także neonowy system oświetlenia. Stary jelonek liczył sobie ponad 40 lat... Stary jeleń jeśli uda się go dostatecznie zabezpieczyć trafi najprawdopodobniej do muzeum. Jakiego, nie wiadomo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group