Wodomierze w Jastrowiu wyślą sms-a

---

Koniec z pukającym do drzwi inkasentem i papierowymi fakturami za wodę w Jastrowiu. A to za sprawą zamontowania urządzeń, dzięki którym to wodomierze same będą wysyłały sms'y informujące o zużyciu wody w każdym mieszkaniu.

–  Zmniejszymy wysokość faktur poprzez zwiększenie ich częstotliwości, bo faktury będą co miesiąc i łatwiej jest opłacić mniejszą fakturę. Taki system też pozwoli na wprowadzenie dalszego kroku, czyli e-faktur. Każdy dostanie na maila fakturę, nie musimy tej faktury drukować, nie musimy jej dostarczać. Po trzecie łatwiejszy dostęp do klienta, który pracuje, którego nie ma, który jest ciągle poza domem, ewentualnie ma bardzo trudno dostępny wodomierz - mówi Grzegorz Białas, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych w Jastrowiu.

Kolejnym plusem z zamontowania tego systemu jest bieżące monitorowanie zużycia wody. System będzie zbierał takie informacje 6 razy na dobę. Pozwoli to zauważyć przeciek, zanim zorientuje się odbiorca i zapobiec np. zalaniu sąsiada. Karta została zatopiona w nakładce montowanej na wodomierz. Od tej pory zamiast wizyt inkasenta co drugi miesiąc, odbiorców wody będzie raz w roku odwiedzał pracownik w celu sprawdzenia stanu technicznego urządzenia. Rozwiązanie wdrażane w Jastrowiu jest wzorowane na zastosowanym w Śremie. W pierwszym roku jastrowski ZECiUK planuje zamontować tysiąc takich urządzeń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group