Franciszek Tamas od kwietnia nie będzie starostą!

29.03.2016   Autor: Redakcja
---

Starosta Franciszek Tamas definitywnie rezygnuje ze stanowiska. Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Pile, radni mają podjąć uchwałę o odwołaniu go ze stanowiska.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie starosta pilski Franciszek Tamas definitywnie rezygnuje ze stanowiska. Swoją funkcję będzie pełnił do końca marca.

31 marca podczas sesji powiatowej, radni będą głosować nad odwołaniem go ze stanowiska. Ma być też powołany jego następca. Tajemnicą poliszynela jest to, że ma go zastąpić na tym stanowisku Eligiusz Komarowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Pilskiego.

Franciszek Tamas swoją funkcję pełnił ponad rok, kiedy to Porozumienie Samorządowe wygrało wybory do Rady Powiatu pilskiego. Wcześniej Franciszek Tamas był wójtem Białośliwia. O jego odejściu mówiło się już pod koniec stycznia tego roku.

Dlaczego? Odpowiedź w materiale filmowym:

Niemal 30 letnie samorządowe doświadczenie Franciszka Tamasa ma być nadal wykorzystane przez powiat. Nieoficjalnie mówi się, że ma on otrzymać posadę w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Ma być prawdopodobnie odpowiedzialny za pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz nadzór nad inwestycjami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group