Od września ruszy klasa sportowa

27.03.2016   Autor: Redakcja
---

Klasa sportowa powstanie od września w Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Wałczu. Młodzież z gimnazjum będzie mogła kontynuować pasje sportowe w szkole ponadgimnazjalnej. Właśnie podpisano list intencyjny w tej sprawie.

- Były podpisane listy intencyjne między dyrektorami szkół o współpracy.Współpraca ta ma polegać na kształceniu dzieci i młodzieży w zakresie szkolenia sportowego. Myślę tutaj o utworzeniu klas sportowych w naszym liceum w centrum kształcenia ustawicznego, a konkretnie, w tak zwanej budowlance. Tam ma się pojawić ten nowy profil, profil sportowy - mówi Jolanta Wegner, wicestarosta wałecki.

Porozumienie o utworzeniu klasy sportowej muszą jeszcze podpisać burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska oraz starosta wałecki Bogdan Wankiewicz.

Podczas konferencji zaprezentowano również nowe kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wałeckiego. Gimnazjaliści od września będą mogli wybrać między innymi czteroletnie technikum o specjalności weterynarz. Natomiast w liceum powstanie kierunek o profilu psychologiczno-prawniczym i medyczno-kosmetologicznym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group