Exalo wyprowadzi się z Piły?

26.03.2016   Autor: Artur Maras
---

Exalo wyniesie się z Piły? Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że pilska Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu ma zamiar zrezygnować z prowadzenia w Pile centrali spółki skarbu państwa. Czy będą zwolnienia pracowników?

Politycy Platformy Obywatelskiej podczas piątkowej konferencji uspokajali. Spotkali się z nowym zarządem spółki. - Nam chodziło o wiele spraw. Przede wszystkim o kondycję spółki i jej plany na przyszłość. Jestem bardzo zaniepokojony informacjami, że spółka chce zwalniać pracowników, a więc chodziło nam głównie o to by się dowiedzieć jaka to skala i poznać przyczyny. Chcieliśmy też wiedzieć kogo mogą dotyczyć zwolnienia, czy pracowników z Piły czy spoza Piły - tłumaczył cel spotkania Adam Szejnfeld, europoseł PO.

Podczas rozmów okazało się, że nowy zarząd spółki zastanawia się nad restrukturyzacją. Jednak ta prawdopodobnie nie będzie dotyczyła pilskiego oddziału, bo Nafta jest najsilniejszą częścią tej spółki. Exalo Drilling należy do skarbu państwa. Ostatnio zmienił się jej prezes. Nowy szef został zaproszony więc na spotkanie z pilskimi parlamentarzystami. Oprócz niego w rozmowach udział wzięli także byli prezesi spółki oraz posłowie Platformy, PiS-u i ruchu Kukiz 15'. Usłyszeli oni uspokajające wieści, jednak kolejne spotkanie ma odbyć się za kilka tygodni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group