Unijne 43 mln zł dla powiatu wałeckiego

25.03.2016   Autor: Redakcja
---

Czterdzieści trzy miliony złotych tyle powiat wałecki otrzymał na rozwój. To wszystko w ramach Kontraktu Samorządowego Województwa Zachodniopomorskiego.

Dzięki temu miasta powiatu wałeckiego będą mogły rozwinąć swoją infrastrukturę. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, ciężko pracowaliśmy na to, żeby ten kontrakt samorządowy zafunkcjonował na terenie powiatu wałeckiego. Z wielką przyjemnością mogę poinformować mieszkańców, że wszystkie zadania które znalazły się w kontrakcie samorządowym zostały przyjęte. Jako jedny powiat, z sześciu, będziemy realizować wszystkie zadania ważne dla społeczności lokalnej, ważne dla rozwoju poszczególnych samorządów i powiatu wałeckiego - podkreśla Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Na prawie wszystkie zaplanowane inwestycje dofinansowanie wynosi 85 procent. Z kontraktu skorzystają wszystkie miasta powiatu wałeckiego. Prawie 20 milionów trafi do placówek oświatowych w powiecie. Wałczanie będą mogli cieszyć się z nowych hybrydowych autobusów za ponad 5 milionów złotych. Planowana jest również wymiana oświetlenia na energooszczędne - to za dwa miliony złotych. Mieszkańcy Wałcza będą mogli wreszcie też korzystać z pierwszego publicznego żłobka. Na jego powstanie przeznaczono trzy miliony. Natomiast samorządowcy z Tuczna, Człopy czy Mirosławca stawiają na modernizację szkół. Wszystkie inwestycje z kontraktu samorządowego muszą zostać wykonane do roku 2022 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group