Wymuszali haracze i grozili śmiercią

24.03.2016   Autor: AK
---

Zatrzymano trzech mieszkańców Piły, którzy wymusili od 30-latka ponad 10 tys. zł. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

Policjanci uzyskali informację, że na terenie Piły grupa osób wymusza pieniądze. Ich ofiarą był 30-letni mężczyzna. - Pilanin potwierdził, iż faktycznie od września ubiegłego roku kilku mężczyzn groziło mu pozbawieniem zdrowia, a nawet życia i żądało od niego pieniędzy. 30-latek był tak zastraszony, że regularnie dawał mężczyznom pieniądze. Były to różne kwoty. Łącznie stracił ponad 10 tys. zł - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn. Jeden z nich był poszukiwany, bo unikał więzienia, drugi miał kilka porcji marihuany.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku od 23 do 26 lat. Sąd Rejonowy w Pile na wniosek prokuratora zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group