Asta Video Fest

Nowe parkingi w Trzciance

16.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Ponad pół miliona złotych, tyle Trzcianka planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje związane z parkingami i chodnikami w gminie. Stare, nierówne płyty chodnikowe w wielu miejscach zostaną wymienione na nowy bruk.

W centrum Trzcianki nie będzie już wkrótce problemów z parkowaniem. - W centrum miasta nie mamy sieci parkingów. Obserwujemy, że coraz więcej osób chce przyjechać na zakupy, wrócić do samochodu i wrócić do domu. Przy przebudowie ulicy Kościuszki zaplanowaliśmy miejsca parkingowe płatne, będzie parkomat. Ponadto zaplanowaliśmy wybudowanie sieci parkinów na ulicy Wiosny Ludów - deklaruje Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Jeszcze przed wakacjami zostanie tam oddane siedemdziesiąt nowych miejsc parkingowych. W tegorocznym budżecie miasta znalazły się także inwestycje związane z remontami i budową chodników. Nowa kostka brukowa pojawi się na ulicy Rzecznej, Fałata, Konarskiego, Wieleńskiej a także przy ulicy Kościuszki, która ma być lada chwila remontowana. Nowy chodnik ma powstać także we wsi Runowo. Na te inwestycje gmina wyda ponad 600 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group