Polonia zaprezentowała gwiazdy

15.03.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

Skład Polonii Piła został oficjalnie zaprezentowany. Na spotkaniu zarządu klubu i zawodników z kibicami przedstawiono również cele na zbliżający się sezon 2016.

Prezentacja zespołu odbyła się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Na niej pojawili się żużlowcy, którzy w nadchodzących rozgrywkach mają reprezentować Polonię. Zabrakło jedynie Kyle'a Newmana oraz Brady'ego Kurtza.

Zarząd pilskiego klubu uważa, że głównym celem zespołu jest utrzymanie w lidze - Budując tę drużynę, chcieliśmy stworzyć silny, solidny, dobrze punktujący zespół. Co do polskich seniorów, to wiemy, jaką siłą dysponują. Na papierze wyglądamy bardzo dobrze, ale to tor wszystko zweryfikuje - mówi Tomasz Żentkowski, trener Polonii Piła.

Kibice liczą jednak na coś więcej - To prawda, naszym głównym celem jest utrzymanie, ale myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć o pierwszą czwórkę - mówi Patryk Dolny, żużlowiec pilskiej ekipy.

Optymistą jest też najbardziej doświadczony zawodnik drużyny z Piły, Piotr Świst, który jak mówi, po tym sezonie najprawdopodobniej zakończy karierę - Chciałbym, by ten sezon był udany. Wiadomo, że to już wyższy poziom rozgrywkowy. Mam nadzieję, że ta kampania ligowa będzie szczęśliwa. Najważniejsze, by obyło się bez upadków i kontuzji - mówi Piotr Świst.

Były zawodnik Stali Gorzów w tym roku będzie zajmował się również szkoleniem młodzieży - Jeśli chodzi o naszych młodych żużlowców, to w zasadzie nic się nie zmieniło, bo zostali ci, co byli wcześniej. Doszło kilku bardzo dobrych graczy, między innymi Norbert Kościuch i Bjarne Pedersen. Przede wszystkim powinniśmy robić wynik Polakami - mówi Piotr Świst.

Pilską Polonię na rozpoczęcie rozgrywek czeka starcie z Włókniarzem Częstochowa - Ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem terminarz. Lepiej pierwszy mecz pojechać z lepszym rywalem, który nie będzie wjechany w sezon - mówi Tomasz Żentkowski - Przy mnie na zebraniu siedział menedżer częstochowskiego zespołu. Jak zobaczył terminarz, to zbladł. Nie lubi naszego toru. Jestem optymistą. Wierzę, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę - dodaje członek zarządu pilskiego klubu, który od sezonu 2016 będzie także członkiem sztabu szkoleniowego.

Mecz pierwszej kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej z Włókniarzem Częstochowa odbędzie się 28 marca w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group