Asta Video Fest

G.Rzymski o służbie Bogu, Polsce i innym

10.03.2016   Autor: Redakcja
---

Służba Bogu, służba Polsce, służba sobie i innym. Na tych trzech podstawowych wartościach opiera się ZHP w swojej codziennej działalności w pracy z młodzieżą - przekonuje hm. Grzegorz Rzymski – komendant Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile, gość gość programu „W szerszym kontekście”.

W tym roku hm. Grzegorz Rzymski został nominowany do nagród Prezydenta Piły Syriusze 2016 w kategorii osobowość. - Jestem od 45 lat związany z harcerstwem i zawsze sprawia mi to ogromną satysfakcję. Praca z młodymi ludźmi daje wiele zadowolenia, tym bardziej, że widzę jej efekty, zarówno w sensie praktycznego przygotowania młodych ludzi do samodzielności w życiu, ale także w sensie ich patriotycznego wychowania, służenia sobie wzajemną pomocą, poszanowania przyrody i bliźnich - mówi hm. Grzegorz Rzymski, gość programu.

Od prawie 100 lat głównym celem działania ZHP jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy – tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju. Po latach upolityczniania, harcerstwo okrzepło, jest apolityczną pozarządową organizacją nastawioną na wychowywanie młodych ludzi w poszanowaniu najważniejszych zasad. Pilski Hufiec ZHP ma wiele specjalistycznych drużyn, gdzie młodzi ludzie nabywają cennych umiejętności np. ratownika medycznego, strażaka i innych. Hufiec posiada także wspaniałą bazę wypoczynkową nad jeziorem Bytyń, gdzie zjeżdżają harcerze z całego kraju, by tu poznawać tajniki życia na łonie przyrody i zdobywać kolejne specjalności.

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV ASTA. Zaprasza Piotr Grześ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group