Dworzec jednak oddany

25.02.2016   Autor: Redakcja
---

Wałcz z dworcem PKP. Taką decyzję podjęli radni na wczorajszej sesji rady miasta. Dzięki temu władze miasta będą mogły wyremontować zabytkową nieruchomość.

Wałeccy radni przyjęli miedzy innymi sprawozdanie z działalności zespołu do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz podsumowanie realizacji zadań z zakresu wspierania rodzin. Władze Wałcza przedstawiły również informacje o planowanych inwestycjach.

W tej chwili jest większość inwestycji w przygotowaniu, bo mamy sezon niebudowlany póki co aura jest różna. Myślę, że z początkiem ruszymy do wykonania prac - mówi Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Radni zdecydowali również o przejęciu dworca PKP przez miasto, gdzie można będzie przenieść Muzeum Ziemi Wałeckiej oraz straż miejską. Jednak mają, co do tego przejęcia wątpliwości.

Mamy wątpliwości na pewno nie będzie tam realizowana żadna inwestycja dopóki nie będzie funduszy zewnętrznych. Jeżeli zostaną pozyskane środki zewnętrzne to ja jestem za bo to jest nasza perła – mówi Krzysztof Piotrowski, radny miasta Wałcz.

Podczas sesji zdecydowano również o stworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Kołobrzeskiej. Przyjęto także decyzję o stworzeniu uchwały krajobrazowej.

- Ja sądzę, że dla ładu zewnętrznego miasta jest to potrzebne, niektórzy przedsiębiorcy przesadzają z umieszczaniem pewnych elementów reklamy zasłaniając na przykład nazwę ulic czy numer domu – mówi Zdzisław Ryder, przewodniczący Rady Miasta Wałcz.

Zdecydowano również o udzieleniu pomocy powiatowi wałeckiemu na dofinansowanie punktu konsultacyjnego i interwencji kryzysowej. Władze Wałcza zaproponowały także uchwałę na temat zabezpieczenia środków na realizacje ośrodka wsparcia ekonomii społecznej. Radni przyjęli ten projekt.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group