Pies doprowadził policję do złodziei

03.02.2016   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Wałcza zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu ogólnospożywczego. Wśród skradzionego mienia znalazły się słodycze, papierosy i pieniądze. Do działań użyto psa policyjnego, który doprowadził do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu ogólnospożywczego w gminie Wałcz o poranku. Włamywacze weszli do pomieszczenia nocą, wyłamując zamki w drzwiach. - Ze sklepu sprawcy wynieśli 60 paczek papierosów różnych marek, słodycze i  pieniądze. W sumie straty oszacowano na 2.400 złotych - informuje sierż. sztab. Beata Budzyń, rzecznik wałeckiej policji. - Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia ślady i dowody, a następnie użyli do działań psa patrolowo-tropiącego, który  doprowadził do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Sprawcami włamania są 16-latek i jego rok straszy kolega. Młodzi mężczyźni przyznali się do kradzieży i innych popełnionych czynów m.in. zniszczenie mienia, kradzieży z włamaniem do altanki działkowej. Starszemu sprawcy, 17-latkowi według kodeksu karnego może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności, 16-letni sprawca trafił już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Przeczytaj więcej o: policyjny pies, włamywacze wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group