Pieniądze na pilski sport rozdzielone

27.01.2016   Autor: Artur Maras
---

Miasto przydzieliło środki stowarzyszeniom i klubom sportowym, na sport dzieci i młodzieży. PTPS Piła i Joker otrzymały po 80 tys zł. Na końcu listy jest m. in. Basket Piła z dofinansowaniem w wysokości 4,5 tys. zł.

W tym roku prezydent postanowił szybciej rozdzielić pieniądze na wsparcie kultury oraz sportu dzieci i młodzieży. W zakresie kultury fizycznej komisja konkursowa przyznała dotacje 25. stowarzyszeniom i klubom sportowym. Do rozdysponowania było ponad pół miliona złotych.

- Na sport przeznaczono 625 tys. zł, z czego zdecydowana większość została już rozdzielona. W kulturze zostanie kilka tys. zł na małe zadania, a w sporcie zostanie całkiem duża kwota na tzw. małe dotacje, które będziemy realizowali w ciągu całego roku. Na to jest ok. 100 tys. zł - mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły.

Najbardziej zadowolone z przyznanej dotacji mogą być: Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej i Uczniowski Klub Sportowy Joker Piła. Na szkolenie dziewcząt i chłopców każdy z tych klubów otrzyma po 80 tys zł. Stowarzyszenie Biegów Ulicznych, organizujące Półmaraton Philipsa może liczyć na dotację w wysokości 50 tys. zł, a sportowe kluby lekkoatletyczne Gwardia i Gwda otrzymają odpowiednio 42 i 39 tysięcy złotych. Na końcu listy jest m. in. Klub Sportowy Basket Piła, który wnioskował o 13 tys. złotych, czyli o tyle, ile przyznano mu rok temu. Komisja konkursowa postanowiła jednak, że otrzyma zaledwie 4,5 tys zł. - Przeznaczymy te środki na sport dzieci i młodzieży, na mecze wyjazdowe drużyny kadetów, gdyż do zakończenia ligi mamy jeszcze parę spotkań wyjazdowych. Całe szczęście, że możemy liczyć na drugi podział, ze Starostwa Powiatowego w Pile - mówi Tomasz Pochylski, prezes klubu Basket Piła. Zaznacza, że wyniki klubu nie spadły, a w dodatku udało im się wyszkolić jednego kadrowicza Polski. Jednak, aby klub ustawicznie się rozwijał, środków nie może ubywać, a otrzymana dotacja nie wystarczy raczej na wiele.

Mniej od Basketu, bo 2 tys. zł otrzymał Miejski Klub Sportowy Szuwarek. Były też i kluby, którym środków nie przyznano. To m. in. Credo Futsal czy UKS Soccer Stars.

Taką samą kwotę, jak rok temu na prowadzenie szkółki żużlowej dzieci i młodzieży otrzymał Klub Żużlowy Victoria Piła. Jak zaznacza wiceprezes klubu, choć dotacja nie została zmniejszona, bo nadal wynosi 20 tys. zł, dla klubu to i tak kropla w morzu potrzeb. - Nie ukrywam, że w tym roku składaliśmy wniosek na trochę większą dotację, ale zostały zachowane sumy z poprzednich lat. Ta nas cieszy, bo jest to wkład w szkolenie dzieci, choć nie ukrywam, że żużel jest sportem drogim i są to pieniądze nieadekwatne do tego, co musimy wydać - mówi Tomasz Żentkowski, wiceprezes Polonii Piła.

Klub również złożył wniosek o dotację ze starostwa powiatowego. W tym roku kluby będą mogły ubiegać się również o środki związane z promocją miasta poprzez sport oraz wsparcie dla klubów, przyznawane przez prezydenta. Umowy z klubami, którym gmina przyznała środki na sport dzieci i młodzieży zostaną podpisane najprawdopodobniej w piątek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group