Kto zyska na współpracy powiatów?

23.01.2016   Autor: Artur Maras
---

Samorządy powiatu pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego chcą podpisać porozumienie o współpracy. Pomogłoby ono nie tylko zacieśniać więzi, ale wymieniać  doświadczenia obu samorządów. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie.

- Sąsiadów się szanuje czy to w bloku czy na osiedlu domów jednorodzinnych mieć dobrego sąsiada to skarb. Między powiatami istnieje oczywiście konkurencja. Natomiast jest wiele cech, które powiaty ze sobą łączą. Tymi cechami jest wymiana doświadczeń z zakresu administracji publicznej, z zakresu funkcjonowania służby zdrowia, a także z zakresu utrzymania remontu dróg i turystyki – mówi Franciszek Tamas, starosta pilski.

I tego typu doświadczeniami można by się wymieniać. Powiat pilski widzi wiele możliwosci realizacji wspólnych celów. Powiaty mogłyby współpracować w zakresie kontaktów pomiedzy placówkami kultury, oświaty czy organizacjami sportowymi. Spotkanie odbyło się w starostwie Powiatowym w Czarnkowie. Efekt rozmów w formie uchwały, ma zostać przedstawiony zarządom i radom obu powiatów do akceptacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group