UM Wałcza podpisał ugodę z byłą pracownicą

14.01.2016   Autor: Redakcja
---

Zakończyła się sprawa odszkodowania dla zwolnionej pracownicy wałeckiego urzędu miasta. Strony konfliktu zdecydowały się na ugodę.

Władze miasta wycofały zwolnienie dyscyplinarne i zdecydowały o zmianie zapisu na rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Zwolniona urzędniczka otrzyma również odszkodowanie.

- Ostatnia rozprawa odbywała się 23 grudnia, tuż przed wigilią. Był to taki czas sprzyjający dogadaniu się, które zaproponowała pani sędzia podkreślając, że pracownica ma długi 25-letni staż pracy w urzędzie, jest osobą niepracującą. Uznałam, że możemy zmienić świadectwo pracy. Z artykułu 52 kodeksu pracy na porozumienie stron, co daje jej możliwość poszukiwania zatrudnienia - tłumaczy  Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Władze wałeckiego urzędu zgodziły się również na wypłatę byłej pracownicy odszkodowania w wysokości 25 tysięcy złotych. Przez wiele lat pełniła ona funkcję naczelnika wydziału planowania przestrzennego. Została zwolniona między innymi ze względu na łączenie swojego stanowiska z funkcją kierownika budowy.

Wałecki urząd miasta czeka na kolejną rozprawę, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Tym razem będzie dotyczyła odwołania dyrektora Wałeckiego Centrum Kultury.

Przeczytaj więcej o: sąd, um wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group