50-lecie pracy twórczej

25.12.2015   Autor: Artur Maras
---

Andrzej Tomaszewski – artysta malarz, w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Jego benefis odbył się w jednym z pilskich klubów podczas spotkań kalendarzowych. To spotkania z pilskimi artystami, autorami ilustracji i tekstów poetyckich zamieszczanych w Pilskim Kalendarzu Artystycznym, które wydaje Porozumienie Samorządowe. Roczną prezentację zakończyło spotkanie z tym jednym z najbardziej utytułowanych pilskich twórców.

Nigdy nie męczyłem się tą pracą. Jest to po prostu dla mnie przyjemność. Artystą nie jestem. Jestem po prostu fachowcem dość wysokiej klasy i na tym to się kończy – podsumowuje Andrzej Tomaszewski.

Artysta malarz miał już benefisową wystawę w pilskim BWA, a na zakończenie roku jubileuszowego odbyło się spotkanie w jednym z pilskich klubów. Benefis artysty zakończył tegoroczną prezentację artystów publikujących swe prace na stronach kalendarza artystycznego. Odwiedziło go wielu gości i przyjaciół.

Andrzej Tomaszewski ukończył w 1972 roku Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Artysta przez całe swoje zawodowe życie związany jest z Piłą, tu ma swoją pracownię, miasto to także wielokrotnie go inspirowało. Większość jego obrazów znajduje się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwecji i Austrii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group