Najpierw boisko czy basen?

18.12.2015   Autor: Redakcja
---

Nauczyciele wychowania fizycznego z Trzcianki obawiają się, że przez plany budowy basenu dzieci z ich szkoły nie doczekają się boiska wielofunkcyjnego. A o taki obiekt walczą od lat.

Czy pływalnia w Trzciance powstanie szybciej niż boisko wielofunkcyjne przy "dwójce"? Okaże się za jakiś czas. Wuefiści z trzcianeckiej Szkoły Podstawowej nr 2 obawiają się tego rozwiązania. Mówią, że część uczniów może przejść do innych placówek, przez co dojdzie do zwolnień kadry.

Trzy lata temu w tej szkole utworzono klasy o profilu sportowym i uczniowie mają o 6 godzin lekcji wf więcej niż nieprofilowane grupy. I dziś, z powodu braku boiska, niektóre zajęcia muszą odbywać się poza szkołą albo na korytarzach.

Boisko wielofunkcyjne w Trzciance na pewno by się przydało, szczególnie w centralnej części miasta, o co proszą gdzie mieszkańcy. Przy podstawówce i Gimnazjum nr 2 w Trzciance znajduje się miejsce, które przypomina boisko, jednak jego stan jest opłakany. - Jest tam bardzo dużo poniszczonego wyposażenia typu: lampy, ławki, czy bieżnia, która nie nadaje się do korzystania. Uważam, że nie ma sensu na siłę naprawiać czegoś, jeśli ma powstać nowy obiekt - mówi Rafał Kwiatkowski, dyrektor SP nr 2 w Trzciance.

O budowie boiska wielofunkcyjnego mówiono wielokrotnie. Jak twierdzą pracownicy szkoły obiecywano, że na przełomie lat 2016/2017 w końcu ono powstanie. Tymczasem teraz okazało się, że jego budowa została przesunięta o kolejny rok, a może dwa albo i  kilka. Wuefiści z dwójki obawiają się, że jeśli zostanie przyśpieszona budowa basenu, to odbędzie się to kosztem powstania boiska.

- Zgodnie z uchwałą rady miejskiej w sprawie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego obydwa zadania są przyjęte do realizacji po stronie wydatków. Na lata 2017/2018 jest to budowa boiska, a na 2020 rok - rozpoczęcie prac dotyczących budowy basenu. Oczywiście to jest plan wstępny, może się tu coś zmienić - mówi Witold Putyrski, Urząd Miejski w Trzciance.

Pierwsze plany budowy basenu były już 10 lat temu. O boisku wielofunkcyjnym też mówi się od lat. Jednak ani jedna ani druga inwestycja wciąż nie jest pewna.

Przeczytaj więcej o: basen trzcianka, boisko trzcianka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group