Ścieżka rowerowa z Piły do Dobrzycy?

20.10.2015   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy zebrali ponad 600 podpisów pod petycją w sprawie utworzenia drogi dla fanów dwóch kół. Ścieżka może powstać już w przyszłym roku.

Zostały przeprowadzone rozmowy z nadleśniczym Adamem Standio. Rozmawialiśmy na temat możliwości przeprowadzenia ścieżki na gruntach leśnych i okazuje się, że temat jest do ugryzienia. Drugi etap to kosztorysowanie - mówi Dariusz Chrobak, wójt Szydłowa.

Mieszkańcy Dobrzycy i Piły zebrali ponad 600 podpisów pod petycją w sprawie utworzenia ścieżek ze środków unijnych. Władze gminy planują przeprowadzić inwestycję w przyszłym roku. Nadleśnictwo Zdrojowa Góra zdecydowało się na przekazanie terenów leśnych na budowę ścieżki. Planowana droga dla wielbicieli jazdy na dwóch kołach ma mieć 2 metry szerokości. Co ważne, jeśli powstanie ścieżka planowana przez władze gminy Szydłowo to prezydent Piły zadeklarował dowiązanie do jej przebiegu na terenie gminy Piła.

W spotkaniu z nadleśniczym uczestniczyli również Piotr Drożdż, przewodniczący Rady Gminy Szydłowa oraz Paweł Kądziela, przedstawiciel mieszkańców.

Przeczytaj więcej o: ścieżka rowerowa, piła dobrzyca,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group