Ponad promil alkoholu i 107km/h w zabudowanym

12.10.2015   Autor: Redakcja
---

Prawdziwego "rekordzistę" zatrzymali policjanci złotowskiej drogówki. 37-letni kierowca z gminy Okonek miał ponad promil alkoholu w organizmie, przekroczył też dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

37-latek jechał krajową "jedenastką". Policjanci, którzy na tej trasie poruszali się w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem zauważyli go w Lotyniu. Ford escort, za kierownicą którego siedział mężczyzna, jechał w obszarze zabudowanym aż 107 kilometrów na godzinę.

Podczas rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. To, że 37-letni kierowca jest pijany, potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Za wykroczenie, które było powodem zatrzymania go do kontroli, tj. za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, mężczyzna odpowie przed sądem rejonowym.

Przeczytaj więcej o: lotyń, policja złotów, pijany kierowca,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group