W Wielkopolsce zaczęła się Polska...

11.10.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Jak wyglądały początki polskiej państwowości? Z jakimi problemami musiał zmierzyć się Mieszko? Na te i wiele innych pytań widzowie znajdą odpowiedź w najnowszej produkcji historycznej TV ASTA.

W przyszłym roku będziemy obchodzić 1050 rocznicę chrztu Mieszka I. To wydarzenie wpłynęło radykalnie na losy naszego narodu rozpoczynając trwający kilka wieków proces chrystianizacji Polski. Dzięki temu stała się ona równa krajom Zachodniej chrześcijańskiej Europy, umacniając swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Chrześcijaństwo stało się fundamentem naszej tradycji i kultury.

Niezwykle istotne jest zachowanie pamięci tego ważnego wydarzenia. Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego razem z TV ASTA postanowili nakręcić program przybliżający jego zarys historyczny. Producentem filmu jest Piotr Gadzinowski, natomiast konsultantem historycznym prof. Andrzej Marek Wyrwa, dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Premiera najnowszej produkcji historycznej TV ASTA pt. „W Wielkopolsce zaczęła się Polska” już dzisiaj o godzinie 20.00. Najbliższe powtórki będzie można obejrzeć w: poniedziałek - 12 października godz. 12.00, wtorek - 13 października godz. 8.30, środę - 14 października godz. 14.30, czwartek - 15 października godz. 15.30.

Produkcja jest współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Dlaczego właśnie w Wielkopolsce zaczęła się Polska? – Na to pytanie widzowie znajdą odpowiedź już dzisiaj o godzinie 20.00 w TV ASTA i na www.tvasta.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group