Litwini zatrzymani w Pile za kradzież w Niemczech

23.09.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali trzech obywateli Litwy, którzy mają związek z kradzieżą BMW X6. Usłyszeli zarzut paserstwa.

Kiedy policjanci dowiedzieli się, że w lesie na terenie gminy Szydłowo stoi BMW X6, postanowili wyjaśnić okoliczności pojawienia się pojazdu. Pojechali na miejsce i zauważyli kryjącego się w krzakach mężczyznę.

- Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 37-letni obywatel Litwy. Poza swoim dokumentem miał również dowód innego Litwina. Wzbudziło to wątpliwości stróżów prawa. Policjanci zauważyli też, że samochód ma uszkodzoną jedną felgę. Poza tym wkładka drzwi od strony kierowcy nosiła ślady uszkodzenia - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji. - Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Współpraca policjantów z wydziału kryminalnego i ruchu drogowego przyniosła błyskawicznie efekty. Kolejni obywatele Litwy zostali zatrzymani do kontroli drogowej na terenie Piły. Kierowca BMW X3 był pod wpływem alkoholu. Mężczyźni natychmiast trafili za policyjne kratki.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyźni kilka dni wcześniej byli na terenie Niemiec i mają związek z kradzieżą samochodu BMW X6. Usłyszeli zarzut paserstwa. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Przeczytaj więcej o: kradzież, bmw,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group