Będzie amfiteatr

29.07.2015   Autor: Redakcja
---

Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie terenu przy Urzędzie Miasta w Tucznie nazywanego przez mieszkańców dołkiem. Władze miasta tym razem postanowiły oddać głos mieszkańcom.

Zwyciężył projekt Agaty Prostko, który zakłada stworzenie amfiteatru z garderobą, siłownią oraz placem zabaw. Koszt inwestycji szacowany jest na milion złotych.

Władze gminy postanowiły oddać głos mieszkańcom w sprawie zagospodarowania terenu przy Urzędzie Miasta w Tucznie. Dzięki temu mieszkańcy mogli decydować o kształcie inwestycji oraz jej przeznaczeniu. - Był to pomysł zastępcy burmistrza, który doszedł do wniosku, żeby lepiej samemu nie decydować o potrzebach mieszkańców, bo czasami można podjąć mniej trafne decyzje – mówi Krzysztof Hara, burmistrz Tuczna.

Do urzędu wpłynęły cztery oferty dotyczące spożytkowania tego terenu. Najlepszy okazał się projekt mieszkanki Tuczna Agaty Prostko, która współpracowała z Piotrem Kwiecińskim. Zakłada on stworzenie amfiteatru z garderobą, siłownią oraz placem zabaw. Autorka projektu za zwycięstwo w konkursie otrzymała aparat fotograficzny.

Władze miasta są zadowolone z efektów konkursu. Jak podkreśla burmistrz Tuczna zostanie położony większy nacisk na współpracę z utalentowanymi mieszkańcami miasta. - Spróbujemy się bardziej wspomagać nawet jeśli chodzi o studentów przyjeżdżających ze szkół wyższych. Chcemy ich zaangażować do stworzenia drogi do plaży – mówi Krzysztof Hara.

Włodarze miasta liczą na zdobycie środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Odnowy i Rozwoju Wsi. Koszt inwestycji szacowany jest na milion złotych. Projekt zostanie zrealizowany w 2016 roku.

Przeczytaj więcej o: amfiteatr, Tuczno, nowe rondo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group