Kto chce zostać radnym?

24.06.2015   Autor: Artur Maras
---

 26 lipca mieszkańcy części osiedla Górne w Pile ponownie pójdą do wyborczych urn. Wszystko za sprawą wyborów uzupełniających do rady miasta. Znamy już listę osób ubiegających się o wolne stanowisko radnego.

W związku z kwietniową rezygnacją Tadeusza Grochowskiego z pełnienia mandatu radnego Rady Miasta Piły, wojewoda wielkopolski wyznaczył termin wyborów uzupełniających. 26 lipca do urn pójdą mieszkańcy okręgu wyborczego nr 8, obejmującego ul. Kondratowicza, Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Słowackiego, Staffa, Tetmajera oraz częściowo Wyspiańskiego i Żeromskiego. - 26 lipca mieszkańcy części osiedla Górnego będą mieli możliwość wybrania ponownie swojego przedstawiciela w lokalu wyborczym, który będzie czynny od godz 7.00 do 21.00 - mówi Rafał Zdzierela przewodniczący Rady Miasta Piły.

Lokal wyborczy będzie się mieścił w Zespole Szkół nr 3 im. Lotników Polskich przy ul. Żeromskiego 41, gdzie będą funkcjonować dwie komisje obwodowe.

Do 11 lipca można zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego. 17 lipca z kolei upływa termin wyznaczenia swojego pełnomocnika. Tradycyjnie Miasto umożliwia także skorzystanie z bezpłatnego dowozu do lokalu osób niepełnosprawnych. Taką potrzebę trzeba zgłosić do 25 lipca w UM.

Mieszkańców czeka niełatwe zadanie, bo spośród kandydatów będą musieli wybrać swojego przedstawiciela, a o to stanowisko ubiega się aż siedem osób. - Do 17 czerwca zarejestrowało się siedmiu kandydatów. Tyleż też wcześniej zostało zgłoszonych komitetów komisarzowi wyborczemu w Pile - mówi Przemysław Gawroński, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Pile. A są nimi: Józef Jopek, Kamila Kowalewska, Sławomir Palus, Dorota Pytlarz, Monika Kubiak, Romuald Wycisło oraz Wioletta Stalenga.

Aby oddany głos był ważny, na białej karcie do głosowania formatu A4 należy umieścić znak dwóch przecinających się linii w obrębie pustego kwadracika, mieszczącego się po lewej stronie nazwiska.

Do lokalu należy zabrać dokument potwierdzający tożsamość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group