"Nowy Horyzont" dla potrzebujących

16.06.2015   Autor: Artur Maras
---

Prace nad spółdzielnią socjalną nabierają tempa. W poniedziałek w pilskim ratuszu samorządowcy uchwalili statut nowo powstającej spółdzielni i wybrały prezesa.

Na posiedzeniu przedstawicieli gmin, biorących udział w projekcie, kandydaturę Bogusława Tomczyka na prezesa poparli wszyscy obecni. Powstająca spółdzielnia socjalna ma być przede wszystkim szansą na zatrudnienie niepełnosprawnych i trwale bezrobotnych.

Wstępnie mówi się o pracy dla pięciu pracowników w każdej z sześciu gmin. Dzięki temu zatrudnienie znalazłoby na początku około 30 osób. Z czasem może być ich jednak więcej.

Działania spółdzielni głównie mają się skupić wokół pomocy społecznej i utrzymywania zieleni. W Pile dochodzi również zadanie prowadzenia restauracji na pilskim dworcu, a w Łobżenicy - projekt ekologicznej kotłowni. - W spółdzielni mamy 6 samorządów i są one różnorodne, co do zadań. Pomoc społeczna zostanie bardzo rozszerzona, nie tylko w miejscach scentralizowanych, ale i na obrzeżach. Będziemy docierali do tych ludzi, którzy najbardziej potrzebują pomocy - mówi Bogusław Tomczyk, prezes spółdzielni "Nowy Horyzont".

Sześć samorządów, biorących udział w projekcie musi wpłacić po 20 tys. zł, które przeznaczone zostaną na cele związane z funkcjonowaniem spółdzielni.

Spółdzielnię "Nowy Horyzont" tworzą Piła, Wyrzysk, Łobżenica, Krajenka oraz miasto i powiat chodzieski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group