Amator żeliwa

03.06.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Chodzieży zatrzymali mężczyznę, który w maju z terenu Chodzieskiego Domu Kultury ukradł żeliwne pokrywy studzienek odpływowych.

W poniedziałek do chodzieskiej policji zgłosił się mężczyzna informując, że z terenu należącego do Chodzieskiego Domu Kultury skradziono dwie żeliwne kratki od studzienek odpływowych. Poszkodowany wycenił wartość skradzionego mienia na 600 złotych. - Stwierdził, że do kradzieży doszło w ostatnim czasie. Policjantom wydziału kryminalnego KPP w Chodzieży szybko udało się ustalić sprawcę kradzieży. Jak się okazało, był nim 35-letni mieszkaniec Chodzieży, który w maju żeliwny, ważący ponad 100 kg łup załadował na ręczny wózek, przewiózł do skupu i sprzedał za 80 złotych - informuje sierż. sztab. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej policji.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Złodziejowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Pomijając sam akt złodziejstwa, aż strach pomyśleć, co mogłoby się stało, gdyby nieuważny przechodzień wpadł do niezabezpieczonej studzienki.

fot. KPP Chodzież

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group