Tv Asta i żużlowcy dla ciężko chorego Adrianka

29.05.2015   Autor: Redakcja
---

W niedzielę TV Asta i Polonia Piła spełniają marzenie chorego Adrianka. W swoim krótkim życiu dziecko przeżyło tyle złego, że niejeden dorosły nie dałby rady. A on daje.

Adrian urodził się 23 stycznia 2008 roku z zespołem wad wrodzonych: wodogłowiem wrodzonym i wytrzewieniem wrodzonym. Został porzucony przez swoich biologicznych rodziców. Pierwsze 8 miesięcy spędził w szpitalu, walcząc o każdy dzień życia. Częściej oddychał za niego respirator niż on sam, w kolejnych miesiącach diagnozowano kolejne choroby - ropne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę, liczne infekcje układu moczowego, dysplazję oskrzelowo-płucną, epilepsję, całkowite zatarcie struktur mózgowia, duplikację chromosomu 16, przepuklinę pachwinową, wnętrostwo.

- W wieku 8 miesięcy trafił do nas, stanowimy dla niego rodzinę zastępczą. Lekarze nie dawali mu szans na życie dłuższe niż jeden miesiąc, a w tym roku Adi skończył 7 lat - opowiadają jego rodzice. - Nasza codzienność to wizyty w szpitalach, poradniach specjalistycznych. Adi jest regularnie,  wielospecjalistycznie rehabilitowany. Od września uczęszcza do przedszkola specjalistycznego, jednak bardzo częste infekcje uniemożliwiają mu systematyczne uczestnictwo w zajęciach. Adi jest też objęty programem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Adrian nie mówi, nie sygnalizuje podstawowych potrzeb fizjologicznych, wymaga stałej opieki drugiej osoby, ale mimo swojego cierpienia jest bardzo pogodny, chętnie nawiązuje kontakt z otaczającym go światem. Potrafi przybić "piąteczkę" i zrobić "żółwika", wykonuje gest "pa-pa". - Uwielbia oglądać Formułę 1, Garfielda, i żużel-  jeśli stan zdrowia na to pozwala, ogląda treningi na pilskim stadionie i Adi aż kwiczy z radości - cieszą się rodzice.

Adi jest podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą.

*

W związku z tym, że Adrian uwielbia żużel, będzie miał okazję przed meczem pobyć z całym zespołem w parku maszyn, usiąść na motorze a może nawet z pomocą żużlowca się przejechać - czyli choć przez chwilę będzie mógł poczuć się jak prawdziwy żużlowiec.

Adrian będzie oglądać mecz, którego początek zaplanowano na godz. 16.30. Przypomnijmy, że Polonia Piła zagra z KSM Krosno. Mały Adrianek na platformie razem z chłopakami rozpocznie uroczyście mecz.

- Nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że chcemy choć pomóc Adriankowi spełnić jego marzenie. Kiedy zadzwoniłam do Klubu Polonia Piła z pomysłem realizacji marzenia Adriana, spotkałam się z bardzo pozytywnym nastawieniem. Czekaliśmy tylko na kolejny mecz w Pile. Mam nadzieje, że w niedzielę Adrianek będzie bardzo zadowolony i szczęśliwy przede wszystkim - mówi Patrycja Jankowska z TV Asta.

Przeczytaj więcej o: zuzel, prymas wojciech polak,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group