Kongres w Skrzatuszu

29.05.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

W sanktuarium maryjnym w Skrzatuszu pod Piłą trwa trzeci ogólnopolski kongres Nowej Ewangelizacji. Gościem kongresu jest arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski. Tym razem spotkanie poświęcone jest środowiskom wiejskim.

Mieszkańców wsi, szczególnie w północno-zachodniej Polsce, często wywodzących się ze środowisk popegeerowskich dotyka kryzys i to nie tylko kryzys wiary. - Dlatego rolą księży, katechetów jest docieranie do tych zaniedbanych środowisk. Kryzys wiary nie dotyka tylko kwestii duchowych czy moralnych, ale przejawia się w braku wiary we własne siły i możliwości, bo wiąże się z kryzysem ekonomicznym - mówi bp Edward Dajczak, ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

Duchowni podkreślali, że tacy ludzie są jak ptaki z podciętymi skrzydłami. Stąd ogromna praca nad podniesieniem w nich samooceny, pokazania możliwości. A w tym rola nie tylko księży, ale też ludzi świeckich ze środowisk wiejskich. To koła gospodyń wiejskich, ochotnicza straż pożarna, nauczyciele, zespoły folklorystyczne, czy sportowe. I właśnie o takiej pracy u podstaw ci ludzie oraz duchowni rozmawiać będą do niedzieli.
*
Więcej na ten temat w rozmowie z prymasem Polski - księdzem arcybiskupem Wojciechem Polakiem, która zostanie wyemitowana w ramach "Otwartej anteny" zaraz po "Informacjach".

Przeczytaj więcej o: skrzatusz, leon kruczkowski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group