Rozpoczęły się pilskie Juwenalia

21.05.2015   Autor: Artur Maras
---

W sobotę na głównej scenie na Wyspie wystąpią m.in. raper BUKA i Dom Na Drzewie. Gwiazdą święta będzie zespół Happysad, a to tylko część z licznych atrakcji.

Po raz pierwszy Juwenalia będą zorganizowane na tak wielką skalę. Jest to możliwe dzięki współpracy wszystkich pilskich uczelni, w ramach programu "Studiuj w Pile".

Kilkudniowy maraton zabawy poprzedza Bitwa kapel, która daje możliwość na wybicie się dla lokalnych zespołów. Te bowiem będą miały możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności. Studenci wybiorą kapele, które zrobią na nich największe wrażenie. Wtedy zespoły czeka finałowa bitwa i możliwość zagrania na wielkiej scenie.

W czwartek i piątek odbędą się: finałowa Bitwa kapel oraz kolejne party w klubie Bowling Rodło. Jednak to na sobotę przewidziano najwięcej atrakcji.

Dzień rozpocznie się od biegu juwenaliowego i maratonu zumby. Tradycją stały się również koncerty znanych gwiazd. - Sobota to już typowo dzień imprezowy na Wyspie. Główne gwiazdy to oczywiście Happysad, który zagra o godz. 22.00. Wcześniej zaprezentuje się raper Buka i zespół Dom na drzewie - mówi Magdalena Domańska, przewodnicząca samorządu studenckiego PWSZ w Pile.

Podczas koncertu, studenci przejmą ster nad miastem. Wtedy to bowiem prezydent przekaże im oficjalnie klucze do bram Piły. Jego zdaniem w tych obchodach najważniejsze jest poczucie wspólnoty. W końcu Juwenalia to nie tylko impreza dla studentów, ale też już pewna marka, która przyciąga do Piły ludzi z całego regionu. - To doskonała idea łączenia ludzi młodych, starszych, tych zupełnie najmłodszych, bo Juwenalia w Pile to impreza nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich mieszkańców - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

W końcu o to przecież chodzi, aby studia upłynęły nie tylko pod znakiem nauki, ale również rozrywki. Jeśli i przy okazji do zabawy można włączyć mieszkańców miasta i regionu, nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie studenckiego święta i jego kolejne edycje.

fot. archiwum TV Asta

Przeczytaj więcej o: juwenalia, bogusław dzikowicz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group