Dwupłatowce na pilskim niebie

18.05.2015   Autor: Redakcja
---

Ta impreza to strzał w dziesiątkę - tak przynajmniej sądzić można o liczbie widzów, która w sobotę pojawiła się na pilskim lotnisku. Działo się naprawdę dużo. Niezwykłe samoloty i fenomenalne pokazy pilotów - to główne atrakcje Międzynarodowego Zlotu Dwupłatowców. Atrakcji było jednak jeszcze więcej.

Od dawna zapowiadany zlot wypadł naprawdę dobrze. Na pilskim lotnisku wylądowały dwupłatowce w międzynarodowym składzie. Pojawiły się m.in. maszyny z Niemiec i Austrii. Najwięcej emocji z pewnością wzbudził pokaz światowej sławy grupy akrobatycznej ze Szwecji. Piloci pokazali, że za nic mają prawa fizyki... Niezwykle widowiskowy był również pokaz przelotu dwupłatowcem, na którego skrzydłach zasiadły dwie panie - w strojach tygrysic. Chociaż zasiadły - to zdecydowanie mało powiedziane. Panie bowiem podczas lotu przechadzały się po skrzydłach dwupłatowca...

Sporo działo się również na ziemi. Tu ao atrakcje zadbało Pilskie Muzeum Wojskowe, które przygotowało pokaz sprzętu militarnego. Były też m.in. pokazy modeli samolotów.

Sporą część terenu lotniska zajęły zjeżdżalnie i karuzele dla dzieci - tworząc całkiem sporych rozmiarów wesołe miasteczko.

Ze względu na pogodę odwołana została niedzielna część zlotu, a jego uczestnicy odlecieli z Piły już w sobotę. To nie zmienia jednak faktu, że impreza się udała!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group