To już siódma taka Noc...

---

Pierwsze takie imprezy w Polsce odbywały się już 10 lat temu, w Pile i regionie Noc Muzeów organizowana jest od 7 lat. Już w sobotę, 16 maja najbliższa jej edycja.

W Pile Noc Muzeów to wspólne dzieło Muzeum Staszica, w którym m.in. spotkanie z Andrzejem Myjakiem i otwarcie jego wystawy, Biura Wystaw Artystycznych, które oferuje m.in. koncert pt „Przeboje operowe”, w wykonaniu Agaty Lejby-Migdalskiej i Mateusza Kowalskiego. A także Muzeum Okręgowego, w którym możemy wysłuchać wykładów Marka Fijałkowskiego o Początkach Piły oraz Jarosława Roli o wykopaliskach w Pile w latach 2014-2015;

– W mieście sporo się działo jeśli chodzi o badania archeologiczne, co związane było z inwestycjami. Szerszemu gronu mieszkańców prezentujemy to, co było najlepszego w trakcie tych badań - mówi Ziemowit Niedźwiecki z pilskiego muzeum.

W Złotowie również noc pełna wrażeń, od 16.00 ww ZCASie odbędzie się seria wykładów profesorów Kokowskiego, Kowalskiego i Zdrenki oraz Igora Kołoszuka, a na deser: - Klucz programu odczyta aktor z Poznania Michał Grudziński. Zbieżność nazwisk przypadkowa, ale „Przywilej Grudzińskiego” będzie czytał aktor Michał Grudziński - mówi Zofia Korpusik-Jelonkowa ze złotowskiego muzeum.

Po odczytaniu przywileju, aktor wykona humorystyczne show. W programie także otwarcie wystawy w MZZ „Historia ludźmi pisana” i koncert w kościele farnym o godz. 19.30.

Przeczytaj więcej o: noc muzeow,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group