Stokłosa zaprasza senatora na rozmowę o powiecie

04.05.2015   Autor: Redakcja

Pomysł przekształcenia Piły w powiat grodzki, apel o ochronę bobrów oraz połączenie kolejowe Krzyż Wielkopolski-Piła – te tematy zdominowały 7 sesję Rady Powiatu pilskiego. Radni pochylili się też nad zmianami w budżecie. A apel w sprawie ochrony bobrów zbagatelizowali.

Sesja powiatu pilskiego miała na początku spokojny przebieg. Radni nad większością uchwał głosowali jednogłośnie. Spokój jednak nie trwał długo. Kontrowersje wzbudził wybór etatowego członka zarządu powiatu - Eligiusza Komorowskiego do rady Muzeum Okręgowego  w Pile oraz wyboru Iwony Schulz także z Porozumienia Samorządowego do komisji rewizyjnej. Radni Platformy zarzucili rządzącym brak dialogu w sprawach kadrowych.

- Sporo dziś było demagogii, sporo było spraw które nie łączą. Deklaracje o rozmowach, deklaracje o współpracy trochę się można nimi powycierać  - mówi Marian Martenka, radny Rady Powiatu

Staroście zarzucano także zatrudnianie rodziny zarówno w starostwie jak i w jednostkach mu podległych. Padały pytania o  koneksje polityczne i rodzinne nowego wicedyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pile - Zdzisława Marciniaka.

- Pan radny Martenka zadaje pytania związane z zatrudnianiem pracowników który jak się stuknie w pierś to mu kilka osób z rodziny na tą pierś wypadnie – mówi Franciszek Tamas, starosta pilski.

Henryk Stokłosa w imieniu radnych Porozumienia Samorządowego złożył oświadczenie sprzeciwiając się odłączeniu Piły od powiatu pilskiego. Starosta zaprosił radnych i senatora Mieczysława Augustyna na spotkanie w tej sprawie. Ma się ono odbyć 11 maja. Na razie nie wiadomo, czy Augustyn się na nim pojawi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group