Współpraca samorządów

03.05.2015   Autor: Redakcja
---

Problemy występujące w gminach powiatu czarnkowskiego - trzcianeckiego, to już nie indywidualne zmartwienia. W środę, odbył się konwent wójtów i burmistrzów ośmiu gmin i starostwa w Czarnkowie. Od tej pory wszystkie gminy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego są wspólnotą.

-Główny cel to przede wszystkim wspólna ocena przyszłości czyli określenie celu dla realizacji w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim ale również w poszczególnych gminach, które tworzą ten powiat. A także określenie drogi i sposobu dochodzenia do celu - mówi Tadeusz Teterus- starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Każda z gmin, jak i powiat czarnkowsko – trzcianecki ma swoją strategię rozwoju. Teraz będą mieć wspólne cele. Na początek współpraca w zakresie kultury. Później także w integracji biznesu. Konwent samorządowców ma być wspólnym głosem, w realizacji celów, zadań i problemów występujących w gminach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Spotkania konwentu odbywać się będą raz na kwartał. A w razie potrzeby organizowane będą częściej.

Przeczytaj więcej o: autobus energetyczny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group