Radny RM Piły zrezygnował

15.04.2015   Autor: Artur Maras
---

Tadeusz Grochowski zrezygnował z pełnienia mandatu radnego Rady Miasta Piły.

W oświadczeniu, napisał on, że decyzja była podyktowana sprawami rodzinnymi a sytuacja w jakiej się znalazł, uniemożliwia mu rzetelne pełnienie powierzonych mu funkcji.

- 13 kwietnia radny złożył oświadczenie po prostu o rezygnacji w związku z problemami rodzinnymi, jednocześnie dzień później dołączył  oświadczenie - mówi Rafał Zdzierela,  przewodniczący RM Piły.

Tadeusz Grochowski zasiadał w Radzie Miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej. O ile w dołączonym oświadczeniu radny nie przybliża okoliczności podjętej decyzji to cały czas deklaruje pełne poparcie zarówno dla PO którego jest członkiem jak i działań prezydenta miasta.

Rezygnacja trafiła już do Komisarza Wyborczego w Pile. Ten zgodnie z procedurą, w ciągu dwóch tygodni powinien wydać decyzję o wygaśnięciu mandatu. Następnie Wojewoda Wielkopolski w ciągu trzech miesięcy wyznaczy termin wyborów uzupełniających.

Tadeusz Grochowski był radnym z okręgu wyborczego numer 8. Oznacza to, że w niedługim czasie do urn wybiorą się mieszkańcy ulic Kondratowicza, Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Słowackiego, Staffa, Tetmajera oraz częściowo Wyspiańskiego i Żeromskiego.

fot. facebook T. Grochowski

Przeczytaj więcej o: Rada Miasta Piły, tytoń bez akcyzy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group