Po śmieci częściej, ale...

07.04.2015   Autor: Redakcja
---

Wałeccy radni zmienili częstotliwość odbioru odpadów od właścicieli domów jednorodzinnych. W przypadku śmieci segregowanych będzie to raz na dwa tygodnie, a zmieszanych raz w tygodniu.

Projekt uchwały to efekt niezadowolenia mieszkańców z dotychczasowego harmonogramu. Włodarze miasta byli jednak zdecydowanie przeciwni i już ostrzegają, że decyzja będzie skutkowała wzrostem opłat.

- Nie ma możliwości zmiany częstotliwości wywozu śmieci bez zmiany kosztów. Ilość przejechanych przez samochody kilometrów ma decydujący wpływ na koszty. Dlatego niezależenie, czy ogłosimy nowy przetarg czy będziemy negocjowali z obecnym wykonawcą, zwiększy to stawki za odbiór odpadów - mówi Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Wstępna symulacja mówi o wzroście kosztów rzędu 60 tysięcy złotych miesięcznie. W skali roku daje to ok. 700 tysięcy złotych. Kwoty tej nie będzie mogło dołożyć Miasto, bo zabrania tego tzw. ustawa śmieciowa, z której wynika, że pobierane opłaty powinny pokrywać koszty odbioru odpadów.

Przegłosowane zmiany dotyczą właścicieli domów jednorodzinnych i zakładają odbiór odpadów zmieszanych raz w tygodniu, a segregowanych raz na dwa tygodnie.

Przeczytaj więcej o: walcz, smieci, wywóz odpadów, golce,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group