Sto dni za nami

04.04.2015   Autor: Redakcja
---

Cztery lata przed nami, ale mamy dobry start. Minęło sto dni rządów w nowej kadencji rady miejskiej Trzcianki oraz burmistrza Krzysztofa Czarneckiego. Czego dokonali w ciągu tych kilku miesięcy? Podsumowujemy okres rządów włodarza i trzcianeckich rajców.

Czas płynie szybko i choć jeszcze niedawno gorączkowaliśmy się wyborami samorządowymi, minęło już od nich kilka miesięcy. Niespełna kilka tygodni temu burmistrz i rada miejska Trzcianki przebrnęła przez pierwsze 100 dni nowej kadencji.

- Z radnymi można rozmawiać, można dyskutować. Oczywiście przedstawiają swoje argumenty, także przedstawiają swoje oczekiwania, natomiast udaje nam się wypracować wspólne stanowisko i to widać na posiedzeniach rady miejskiej Trzcianki, że uchwały w zasadzie przechodzą jednogłośnie. To mnie cieszy, bo jest rozsądek, jest rozwaga, są plany przedyskutowane, mamy już wizję w jakim kierunku nasza gmina będzie się rozwijała – mówi Krzysztof Czarnecki- burmistrz Trzcianki

To daje dobry symptom, aby przez najbliższe 4 lata kadencji, współpraca dobrze się układała. Porównując teraźniejsze urzędowanie do poprzedniego, zmieniło się. I radni z burmistrzem na czele twierdzą że zmieniło się na plus. Może przyczyną był skład poprzedniej rady miejskiej, który w obecnej kadencji zmienił się o 3/4.

- Wydaje mi się ze burmistrz obecnie pokazuje, że jest na tyle elastyczny, że wszystkie pomysły które wspólnie, wstępnie budujemy i realizujemy, są dobre dla mieszkańców – komentuje Robert Szukajło - radny Rady Miejskiej Trzcianki.

Urzędnicy są zadowoleni ze swojej pracy. Wszystkie zaplanowane w pierwszym półroczu inwestycje będą zrealizowane w zaplanowanym terminie. Rada w ciągu obecnej kadencji podjęła również uchwałę w dwóch istotnych sprawach. Pierwszą jest budżet gminy, który został skonstruowany w sposób zrównoważony. Drugą zaś uchwałą jest długoletnia strategia rozwoju.

- Rada przyjęła strategię rozwoju gminy Trzcianka na 15 lat, czyli rok 2015-2030. Jest to dokument duży i strategiczny – dodaje Edward Joachimiak- przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

Po ponad 100 dniach nowej kadencji, można przyznać że rada się ukonstytuowała. Rajcy są przedstawicielami mieszkańców miasta i gminy Trzcianka i jak twierdzą nieważne są dla nich spory, ale dobro ludzi. Chcą działać skutecznie, realizować najistotniejsze zadania. A wszystko to z myślą o mieszkańcach Trzcianki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group