Asta Video Fest

Transmisja mszy w TV Asta

03.04.2015   Autor: Redakcja
---

W niedzielę, 5 kwietnia TV Asta przeprowadzi transmisję mszy świętej rezurekcyjnej z kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.

Wzorem lat poprzednich Telewizja Asta przeprowadzi transmisję procesji wielkanocnej i Mszy Świętej Rezurekcyjnej z kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile. Tradycyjnie w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00 (rano).

Zdaniem ks. Stanisława Oracza transmitowanie świątecznej mszy świętej wynika z potrzeby wszystkich chorych i starszych oraz tych, którzy również z innych powodów nie mogą uczestniczyć osobiście w rezurekcji. - Transmisja mszy świętej z naszej pilskiej kolegiaty jest przede wszystkim potrzebna ludziom starszym i trapionym chorobami. Wiem, że wierni bardzo cenią sobie bycie w tym ważnym dniu razem z nami w kościele - mówi proboszcz parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile. - Na pewno ktoś powie, że to zatrzyma ludzi w domach. Nic bardziej mylnego. Wszyscy Ci, którzy są na siłach, wstają rano i udają się na mszę świętą, po to, aby się przekonać, że grób jest pusty, a Chrystus zmartwychwstał - dodaje ks. Oracz.

 

fot. flickr.com

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, transmisja, pożar w kuchni,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group