Wielkie liczenie

19.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Na drogach krajowych i wojewódzkich miało miejsce liczenie pojazdów. Firmy wynajęte przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich, liczyły natężenie ruchu. Obserwatorzy w samochodach rozstawionych w odpowiednich punktach, zapisywali rodzaj oraz ilość przejeżdżających samochodów.

Są liczone samochody ciężarowe, osobowe, autobusy jest specjalna tabela w której rozmieszczamy informacje, które będą przekazywane koordynatorom tej akcji do prowadzenia statystyk – relacjonuje Rafał Koteras – uczestnik akcji.

Ostatni tego typu pomiar miał miejsce 5 lat temu. W ciągu tego roku, zaplanowano około jedenastu pomiarów prowadzony w wymiarze 16h lub 24h. Na czas wykonywania pomiaru, każde stanowisko pomiarowe oznakowane jest tabliczką z napisem „pomiar ruchu” wraz z numerem punktu pomiarowego. W Pile taki pomiar odbywał się chociażby przy al. Wojska Polskiego oraz al. Powstańców Wielkopolskich. Ma on służyć zbadaniu średniego dobowego ruchu w roku oraz rodzaju pojazdów poruszających się po drogach. Otrzymane statystyki będą wykorzystywane w ciągu kilku najbliższych lat przez administrację drogową przy zarządzaniu i planowaniu rozwoju sieci drogowej oraz analiz dotyczących ochrony środowiska. Będzie to również cenna pomoc dla jednostek samorządowych, biur planowania przestrzennego czy policji.

Przeczytaj więcej o: autobus energetyczny, newsletter,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group