Ciężkie czasy wałeckich szkół

24.01.2015   Autor: Redakcja
---

Głośno jest o reformie szkół ponadgimnazjalnych w Wałczu, tymczasem miasto także planuje zamknięcie jednej ze swoich placówek. Miała być innowacja, a będzie likwidacja? W Gimnazjum nr 3 planowano utworzenie klasy lotniczej. Tymczasem od nowego roku szkolnego może nie powstać, nie tylko klasa lotnicza, ale też i żadna inna.

Władze miasta przygotowały już projekt likwidacji Zespołu Szkół Miejskich nr 2, który zakłada wygaszenie Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum dla dorosłych. Cały proces miałby zakończyć się do 2017 roku.

- Jest to podyktowane wyłącznie niżem demograficznym i coraz wyższymi kosztami utrzymania szkół. Wiem, że szkoła, to nie fabryka, ale jest placówką, którą obowiązują reguły ekonomiczne. Pracownicy będą mieli zapewnione miejsca pracy w pozostałych placówkach, a dzieci będą mogły dokończyć naukę w swojej szkole - mówi mówi Andrzej Wiśniewski, dyrektor Zakładu Oświatowego w Wałczu

Obecnie Miasto dopłaca do utrzymania szkoły około miliona złotych, a w placówce uczy się blisko 100 gimnazjalistów. Jeżeli radni na najbliższej sesji przyjmą projekt uchwały, to gimnazjum nie będzie już prowadziło naboru na rok szkolny 2015/2016, a ostatnie klasy opuszczą mury Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w czerwcu 2017 roku.

Przeczytaj więcej o: walcz, gotówka, Miasto Piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group