Asta Video Fest

Kierunek Kilimandżaro. Na pomoc dzieciom

23.01.2015   Autor: Redakcja
---

Wyruszyła charytatywna wyprawa parlamentarzystów na Kilimandżaro. Jest wśród nich Maria Małgorzata Janyska, posłanka z Czarnkowa.

Zdobędą szczyt dla chorych dzieci, podopiecznych kilku fundacji. Każdy z parlamentarzystów sam zapłacił za swój udział w wyprawie, a podopiecznych fundacji można wspomóc wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone konto, a także za pośrednictwem sms-ów.

Parlamentarzyści wniosą na szczyt Kilimandżaro baner z podziękowaniem dla wszystkich, którzy podczas trwania wyprawy wpłacą pieniądze na leczenie podopiecznych trzech fundacji – Fundacji „Akogo?”, Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Fundacji Polsat.

Po zejściu ze szczytu uczestnicy wyprawy zamierzają zorganizować aukcję charytatywną, podczas której będą licytować właściwie wszystko, co uda im się wnieść na górę. Planowany jest także koncert charytatywny. – W ten sposób chcemy pomóc dzieciom, które chorują na nowotwory, które są w śpiączce i tym, które są zagrożone, bądź już dotknięte niepełnosprawnością. Robimy to dlatego, że życie pokazuje, iż każdemu z nas, z dnia na dzień, całkowicie może zmienić się świat, i to z różnych przyczyn. Może to przecież być wypadek, choroba, albo inna sytuacja, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć – mówi Maria Małgorzata Janyska, poseł na Sejm RP.

Pomagać w trakcie wyprawy można na kilka sposobów. Na czas wyprawy fundacje utworzyły specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc dzieciom: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 – z dopiskiem „Parlament na szczyt”.

W trakcie wyprawy w Internecie prowadzona jest również sprzedaż „cegiełek”, a poza tym pomóc można wysyłając sms. – Operatorzy sieci komórkowych całkowicie zrezygnowali ze swojego dochodu z sms-ów, wszystkie pieniądze będą przeznaczone dla tych trzech fundacji. Dlatego serdecznie zachęcam i gorąco państwa proszę o sms o treści POMAGAM na numer 72792. Taki sms kosztuje 2,46 zł brutto – mówi Maria Małgorzata Janyska.

Inicjatorką wyprawy jest senator Alicja Chybicka. Bierze w nim udział 35 osób, w tym piętnaścioro parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Wszyscy za udział w wyprawie płacą z własnej kieszeni. Grupę prowadzi Tomasz Kobielski, himalaista, zdobywca Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów, w ekipie jest również doświadczony lekarz. Wyprawa na koronę Afryki i z powrotem potrwa dwanaście dni. Wyruszyli w środę, wrócą do Polski 3 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group