Komu 1% naszego podatku?

21.01.2015   Autor: Redakcja
---

Na to pytanie odpowiada w Gorącym Temacie Jacek Mejster, mgr fizjoterapii, współwłaściciel Centrum Diagnozy i Terapii BBJ w Pile.

- Warto wspierać fundacje, których działalność nakierowana jest na pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Ma to ogromne znaczenie ze względna trudną i często długotrwałą ich terapię i powrót do normalnego życia - przekonuje gość programu. - Pomimo dobrze przygotowanych kadr, placówek terapeutycznych, środki jakie przeznacza NFZ nie są wystarczające na długotrwałą terapię dzieci, które rodzą się z wadami rozwojowymi. W polskim systemie opieki zdrowotnej nad takimi dziećmi nie ma jednolitego systemu, stąd dzieci często korzystają z pomocy specjalistów w różnych ośrodkach, a to nie spełnia swojego zadania.

Jacek Mejster mówi także o zawodzie fizjoterapeuty, który w polskim systemie prawnym nie ma umocowania. Stąd niemal każdy może podjąć działalność gospodarczą w tym zakresie i niestety, ale może wyrządzić wiele szkód. Sejm powinien jak najszybciej podjąć działania legislacyjne w tym względzie. W programie także o tym na co rodzice powinni zwrócić uwagę w pierwszych miesiącach rozwoju swojego dziecka, by w porę dostrzec ewentualne nieprawidłowości rozwojowe.

Więcej w programie Gorący Temat – dzisiaj o godz. 19.30 w TV Asta. Zaprasza Piotr Grześ.

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, gorący temat, starowka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group