Kobieta z dzieckiem potrącona na pasach

14.01.2015   Autor: Redakcja
---

Młody kierowca osobówki potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, która szła z dzieckiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a kierowca może stracić prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.
Do zdarzenia doszło wczoraj po południu przy ulicy Wojska Polskiego w Wałczu. Na kobietę przechodzącą z małym dzieckiem przez przejście dla pieszych, najechał samochód osobowy. - Policjanci ustalili, że 20-letni kierujący osobówką wyjeżdżał z drogi przy znajdującym się tam markecie. Podczas skręcania do centrum miasta, uderzył prawidłowo idącą 68-letnią kobietę, która szła z  trzyletnią dziewczynką - informuje sierż. sztab. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. - Kobieta zdążyła odrzucić dziecko, a sama przewróciła się na ulicę. Kierujący wyszedł z auta, aby udzielić pomocy kobiecie. Na szczęście skończyło się to u kobiety na ogólnych potłuczeniach. Dziewczynce nic się nie stało.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch, policjanci odebrali kierującemu prawo jazdy i sporządzili wniosek do sądu. Kara, której może się spodziewać kierowca to zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

 fot. KaKo

Przeczytaj więcej o: walcz, wypadek, pół wieku,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group